Announcement

Collapse
No announcement yet.

- Club Deportivo Tenerife | blog

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • - Club Deportivo Tenerife | blog

  Club Deportivo Tenerife

  Me kėtė ekip unė kam filluar nga fillimi i sezonit tė parė, tashmė ėshtė luajtur mė shumė se gjysa e lojėve dhe se nuk ka edhe shumė lojė pėr tu luajtur nė sezonin e parė. Pas gjithė suksesit qė ka pasur klubi deri mė tani, vendosa tė hap njė temė pėr kėtė ekip.

  Ju lutemi tė mos shėnoni kėtu, sepse kjo temė ėshtė vetėm pėr klubin tim. Ju faleminderit pėr mirėkuptim!

 • #2
  Re: - Club Deportivo Tenerife | blog

  Zyrtare: Josep Guardiola, trajner i ri i Tenerifes

  Josep Guardiola ėshtė prezantuar edhe zyrtarisht si trajner i Tenerifes sot nė dhomėn e shtypit nė Heliodoro Rodrķguez López.
  “Nuk e di nėse jam lindur pėr tė stėrvitur Tenerifen, por sigurisht jam lindur pėr tė qenė trajner. Mė pėlqejnė sfidat dhe kjo ėshtė njė sfidė pėr mua. Jam joshur nga historia e shkėlqyeshme dhe tradita qė ka Tenerife, por po ashtu edhe pėr shkak tė frustrimit tė tyre nė vitet e fundit pėr tė fituar tituj. Tenerife ėshtė njė klub i veēantė, dhe tė mos jem nė gjendje tė drejtoj Tenerifen do tė ishte njė boshllėk nė karrierėn time”.

  Comment


  • #3
   Re: - Club Deportivo Tenerife | blog

   Tenerife shėnon fitore kundėr Realit   Supertalenti David Amoo, shėnoi dy gola nė ndeshje dhe ėshtė padyshim lojtari i ndeshjės.

   Tenerife ka arritur tė shėnojė fitore pėrballė Realit, nė Heliodoro Rodrķguez López me rezultat 2-1.
   Tė parėt nė epėrsi kaluan mbretėrit, tė cilėt konkretizuan me gol njė aksion tė bukur, ndėrsa realizues ishte Karim Benzema (7’).

   Ish-lojtari i Liverpoolit, David Amoo, barazoi menjėherė rezultatin nė mintėn e 8-tė.

   Pas njė loje tė shkėlqyeshme tė lojtarėve tė Tenerifes, David Amoo shėnoi golėn e fitores pėr Tenerifen nė minutėn e 18-tė.

   Nė minutėn e 25-tė, Arjen Robben u ndėrshkua me karton tė verdhė, ndėrsa nė pjesėn e dytė nė minutėn e 50-tė ai u pėrjashtua nga loja pėr shkak kartonit tė dytė tė verdhė nė kėtė takim.

   Nė pjesėn e dytė rezultati nuk arriti tė ndryshoi dhe ndeshja mbaroj me rezultat 2-1 pėr Tenerifen. Ėshtė kjo fitore mjaftė e rėndėsishme pėr Tenerifen e cila ka ende mundėsi ta fitoj ligėn.

   Comment

   Working...
   X