Jump to content

Recommended Posts

Use old Interface to arrange all fixtures
 Big thanks to Stephen for the fixtures

Gold Championship 1
Youth Championship

Italian Conference
US AREZZO

FC CROTONE
PESCARA CALCIO
AC MILAN
OGC NICE
SC INTERNACIONAL

Thursday 29th June
FC CROTONE v SC INTERNACIONAL
PESCARA CALCIO v AC MILAN

Thursday 6th July
OGC NICE v PESCARA CALCIO
US AREZZO v FC CROTONE

Thursday 13th July
PESCARA CALCIO v SC INTERNACIONAL
AC MILAN v OGC NICE

Thursday 20th July
SC INTERNACIONAL v AC MILAN
US AREZZO v PESCARA CALCIO

Thursday 27th July
PESCARA CALCIO v FC CROTONE
AC MILAN v US AREZZO
OGC NICE v SC INTERNACIONAL

Thursday 3rd August
US AREZZO v OGC NICE
FC CROTONE v AC MILAN


Thursday 10th August
OGC NICE v FC CROTONE
SC INTERNACIONAL v US AREZZO

Thursday 17th August
FC CROTONE v OGC NICE
US AREZZO v SC INTERNACIONAL

Thursday 24th August
OGC NICE v US AREZZO
AC MILAN v FC CROTONE


Thursday 31st August
FC CROTONE v PESCARA CALCIO
US AREZZO v AC MILAN
SC INTERNACIONAL v OGC NICE

Thursday 7th September
AC MILAN v SC INTERNACIONAL
PESCARA CALCIO v US AREZZO

Thursday 14th September
SC INTERNACIONAL v PESCARA CALCIO
OGC NICE v AC MILAN

Thursday 21st September
PESCARA CALCIO v OGC NICE
FC CROTONE v US AREZZO

Thursday 28th September
SC INTERNACIONAL v FC CROTONE
AC MILAN v PESCARA CALCIO
 

Spanish Conference
PUMAS UNAM
FK PARTIZAN

VILLARREAL CF
GETAFE CF
ELCHE CF
VELEZ SARSFIELD

Thursday 29th June

FK PARTIZAN v VELEZ SARSFIELD
GETAFE CF v ELCHE CF

Thursday 6th July

VELEZ SARSFIELD v VILLARREAL CF
PUMAS UNAM v FK PARTIZAN

Thursday 13th July

VILLARREAL CF v PUMAS UNAM
VELEZ SARSFIELD v GETAFE CF

Thursday 20th July

PUMAS UNAM v GETAFE CF
FK PARTIZAN v VILLARREAL CF

Thursday 27th July

GETAFE CF v FK PARTIZAN
ELCHE CF v PUMAS UNAM

Thursday 3rd August

FK PARTIZAN v ELCHE CF
VILLARREAL CF v GETAFE CF

Thursday 10th August

ELCHE CF v VILLARREAL CF
VELEZ SARSFIELD v PUMAS UNAM

Thursday 17th August

VILLARREAL CF v ELCHE CF
PUMAS UNAM v VELEZ SARSFIELD

Thursday 24th August

ELCHE CF v FK PARTIZAN
GETAFE CF v VILLARREAL CF

Thursday 31st August

FK PARTIZAN v GETAFE CF
PUMAS UNAM v ELCHE CF

Thursday 7th September

ELCHE CF v VELEZ SARSFIELD
GETAFE CF v PUMAS UNAM
VILLARREAL CF v FK PARTIZAN

Thursday 14th September

PUMAS UNAM v VILLARREAL CF
VELEZ SARSFIELD v GETAFE CF

Thursday 21st September

VILLARREAL CF v VELEZ SARSFIELD
FK PARTIZAN v PUMAS UNAM

Thursday 28th September

VELEZ SARSFIELD v FK PARTIZAN
ELCHE CF v GETAFE CF
 

European Conference (Group A)
1. FC KOLN
UNION BERLIN
LEEDS UNITED
CHARLTON ATHLETIC
LINCOLN CITY
MOTHERWELL
 

Thursday 29th June
LINCOLN CITY V LEEDS UNITED
MOTHERWELL V 1.FC KOLN



Thursday 6th July
LINCOLN CITY v CHARLTON ATHLETIC
LEEDS UNITED V UNION BERLIN



Thursday 20th July
1. FC KOLN v CHARLTON ATHLETIC
UNION BERLIN v LEEDS UNITED

Thursday 27th July
CHARLTON ATHLETIC v UNION BERLIN

Thursday 3rd August
1. FC KOLN v LINCOLN CITY
LEEDS UNITED v CHARLTON ATHLETIC

Thursday 10th August
LINCOLN CITY v UNION BERLIN

Thursday 17th August
UNION BERLIN v LINCOLN CITY

Thursday 24th August
LINCOLN CITY v 1. FC KOLN
CHARLTON ATHLETIC v LEEDS UNITED

Thursday 31st August
UNION BERLIN v CHARLTON ATHLETIC

Thursday 7th September
CHARLTON ATHLETIC v 1. FC KOLN
LEEDS UNITED v UNION BERLIN

Thursday 14th September
1. FC KOLN v LEEDS UNITED


Thursday 21st September
CHARLTON ATHLETIC v LINCOLN CITY
UNION BERLIN v 1. FC KOLN

Thursday 28th September
LEEDS UNITED V LINCOLN CITY
 

 

European Conference (Group B )
GLASGOW CELTIC
INVERNESS CALADONIAN THISTLE
TOTTENHAM HOTSPUR
STOKE CITY
WEST BROMWICH ALBION
BLACKBURN ROVERS
NORTHAMPTON TOWN

Thursday 29th June

INVERNESS CALADONIAN THISTLE v NORTHAMPTON TOWN
TOTTENHAM HOTSPUR v BLACKBURN ROVERS
STOKE CITY v WEST BROMWICH ALBION

Thursday 6th July
BLACKBURN ROVERS v STOKE CITY
TOTTENHAM HOTSPUR v NORTHAMPTON TOWN
GLASGOW CELTIC v INVERNESS CALADONIAN THISTLE

Thursday 13th July
TOTTENHAM HOTSPUR v GLASGOW CELTIC
STOKE CITY v NORTHAMPTON TOWN
WEST BROMWICH ALBION v BLACKBURN ROVERS

Thursday 20th July
NORTHAMPTON TOWN v WEST BROMWICH ALBION
GLASGOW CELTIC v STOKE CITY
INVERNESS CALADONIAN THISTLE v TOTTENHAM HOTSPUR

Thursday 27th July
STOKE CITY v INVERNESS CALADONIAN THISTLE
WEST BROMWICH ALBION v GLASGOW CELTIC
BLACKBURN ROVERS v NORTHAMPTON TOWN

Thursday 3rd August
GLASGOW CELTIC v BLACKBURN ROVERS
INVERNESS CALADONIAN THISTLE v WEST BROMWICH ALBION
TOTTENHAM HOTSPUR v STOKE CITY

Thursday 10th August
WEST BROMWICH ALBION v TOTTENHAM HOTSPUR
BLACKBURN ROVERS v INVERNESS CALADONIAN THISTLE
NORTHAMPTON TOWN v GLASGOW CELTIC

Thursday 17th August
TOTTENHAM HOTSPUR v WEST BROMWICH ALBION
INVERNESS CALADONIAN THISTLE v BLACKBURN ROVERS
GLASGOW CELTIC v NORTHAMPTON TOWN

Thursday 24th August
BLACKBURN ROVERS v GLASGOW CELTIC
WEST BROMWICH ALBION v INVERNESS CALADONIAN THISTLE
STOKE CITY v TOTTENHAM HOTSPUR

Thursday 31st August
INVERNESS CALADONIAN THISTLE v STOKE CITY
GLASGOW CELTIC v WEST BROMWICH ALBION
NORTHAMPTON TOWN v BLACKBURN ROVERS

Thursday 7th September
WEST BROMWICH ALBION v NORTHAMPTON TOWN
STOKE CITY v GLASGOW CELTIC
TOTTENHAM HOTSPUR v INVERNESS CALADONIAN THISTLE

Thursday 14th September
GLASGOW CELTIC v TOTTENHAM HOTSPUR
NORTHAMPTON TOWN v STOKE CITY
BLACKBURN ROVERS v WEST BROMWICH ALBION

Thursday 21st September
STOKE CITY v BLACKBURN ROVERS
NORTHAMPTON TOWN v TOTTENHAM HOTSPUR
INVERNESS CALADONIAN THISTLE v GLASGOW CELTIC

Thursday 28th September
NORTHAMPTON TOWN v INVERNESS CALADONIAN THISTLE
BLACKBURN ROVERS v TOTTENHAM HOTSPUR
WEST BROMWICH ALBION v STOKE CITY

  

The team with the most points across all conferences will be crowned Supporters Shield Champions,the top 2 from every conference will automatically advance to the 2nd stage, The 4 3rd place teams will play 2 semi-finals with both winners playing a final for advancement to stage 2. Teams placed 4th/5th will play quarter/semi/final for advancement to stage 2.

Stage 2 will consist of 10 teams, The Supporter Shield Champions & Runners Up will advance to stage 4. Stage 2 will see the 2 other group winners play vs the 2 playoff winners & the 4 2nd places sides playing each other leaving 2 semi's in stage 3 were the winners from those 2 semi's semi's will play The Supporters Shield Champions & Runners-up in regular season playing in stage 4 which consists of a Semi & Final/(3rd place match)

As the format is based on MLS, League ranking after regular season determines whether your at home or away (& at times the actual fixture)

In the Open Cup (Children of Lir Memorial Vase) (Played on Sundays) It's an open draw for all GC-1 with FK Partizan defending Champions having home fixtures. The Competition start date to be announced further into the season.
 

RULES*
 

PLAYERS BORN IN THE YEAR 1995 & after are eligible
 

If some teams have played less or there's been more default results in one group (because of regular season awards and ranking for playoffs) depending on the situation of course it might be the case that some clubs will play each other 4 times which would be fairer than several teams from one conference picking up 6 points from defaulted games.

If 1 club has (too many*) defaults against them I may null all their results and have all the teams in that conference play another 2 matches.

What we want is a successful competition, So due to the fact matches are played less than 24hrs after our league fixtures are finished & we all have lives outside SM (as well as other possible factors) I reserve the right to replay any fixture if one manager has been unable to select a valid team, this is to avoid unwanted defaults but also when the playoff's come into play it would not be fair for someone to be knocked out of the competition because of external factors when that manager may have selected valid teams up to that point. The only issue here would be that the team that did setup would have set his tactics & those would now be viewable to the opponent, perhaps in the case of a draw the manager who selected a valid team the first time of asking would advance.

Drawn matches in the Playoffs will result in a replay being played on Sunday with the team away from home in the 1st match now playing at home,if the result is another draw away goals will be used to separate, If teams can still not be separated then:
Total Shots on target over both legs will be used to decide the winner.
For the final; the match is replayed as many times until we have a winner, with the higher ranked side always at home.
 

3) Dominik Solanke, (2) Mikel Oyarzabal, Filipe Malcom (1) Jan Bednarek, Andre Silva, Enes Unal, Christian Pulisic, Gustav Engvall, Munir El Haddadi, Moussa Dembele, Ante Coric, Alessandro Mastalli, Gervane Kastaneer, Cristiano Lombardi, Kylian Mbappe, Carlos Tropi, Cammy Smith, Tammy Abraham, Nikolas Spalek, Arnaud Lusamba, Rosario Cota, Antony Martial, Pierre-Emile Hojbjerg, Santos Gerson, Marko Pjaca, Douglas Abner, Aristote Nkaka, Nana Popku Ampomah, Gabriel Barbosa, Amadou Diawara, Boli Bolingoli-Mbombo, Andrea Mancini, Carlos Cermeno, Karl Bohm, Gianluca Gaudino, Dogan Erdogan,Jose Manuel Arnaiz, Patrik Schick. (DOES NOT INCLUDE LAST 2 MATCHDAYS yet ;) )

Italian Conference
FC Crotone 0-3 SC Internacional
Pescara Calcio 1-3 AC MIlan

US Arezzo 2-3 FC Crotone
OGC Nice 1-2 Pescara Calcio

AC Milan 3-1 OGC Nice

Pescara Calcio 1-5 SC Internacional
US Arezzo 6 > default < 0 Pescara Calcio
SC Internacional 2-0 AC MIlan

 

Spanish Conference
FK Partizan 3-0 Velez Sarsfield
Getafe CF 3-1 Elche CF

Pumas UNAM 3-1 FK Partizan

Villarreal CF 0-4 Pumas UNAM

Velez Sarsfield 0 > default < 6 Elche CF
FK Partizan 6 > default < 0 Villarreal CF
Pumas UNAM 6-1 Getafe CF

VELEZ - GETAFE both ineligible sides


European Group A
Charlton Athletic 0 > default < 6 Bolton Wanderers (1-0)
Lincoln City 6 >default< 0 Leeds United
Motherwell 0-2 1. FC Koln

Leeds United 1-1 1. FC Koln

Lincoln City 6 >default< 0 Charlton Athletic (0-1)

Charlton Athletic 0 > default < 6 Motherwell (2-0)

 

Bolton Wanderers 1-2 Lincoln City
 

Leeds United 0 > default < 6 Lincoln CIty (6-2)
1 FC Koln 6 < default > 0 Charlton Athletic (2-2)

 


European Group B
Inverness Caladonian Thistle 0-2 Northampton Town
Stoke City 5-0 West Bromwich Albion

Glasgow Celtic 1-2 Inverness Caladonian Thistle
Tottenham Hotspur 6 >default< 0 Northampton Town
Blackburn Rovers 0-3 Stoke City

Tottenham Hotspur 1-1 Blackburn Rovers

Stoke City 2-0 Northampton Town
Tottenham Hotspur 2-0 Glasgow Celtic
West Bromwich Albion 0 >default< 6 Blackburn Rovers (3-2)

Glasgow Celtic 1-2 Stoke City
Inverness Caladonian Thistle 3-3 Tottenham Hotspur
West Bromwich Albion 0 >default < 6 Northampton Town (2-1)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...